Estijoje vis daugiau registruojama nacionalinių domenų

Autoriai: Mykolas Jakutis, „Metida“ advokato padėjėjas, Kaie Puur, Estijos prekių ženklų ir dizaino patikėtinė, teisininkė, „Metida“ atstovė Estijoje

12_12_iliustracijaGalimybė Estijoje registruoti domenus su galūne .ee atsirado prieš trejus metus. Naujausiais duomenimis, tokių domenų jau yra registruota 71 070. Net 1 250 iš jų yra domenai, kuriuose naudojami estiški diakritiniai ženklai.

Be to, pagal naują domenų registracijos tvarką, Estijoje nuo 2013 metų kovo mėnesio, atsirado galimybė domenus su galūne .ee registruoti trejų metų laikotarpiui. Per pirmus keturis mėnesius daugiau kaip 500 domenų buvo užregistruoti dvejų, o daugiau kaip 700 domenų – trejų metų laikotarpiui. Įdomu tai, kad dažniau pasitaikydavo ne naujos registracijos, o anksčiau galiojusių domenų registracijų pratęsimas. Palyginus 2012 ir 2013 metus, galime daryti išvadą, kad 2013 metais vidutiniškai per mėnesį buvo registruojama apie 1 130 .ee domenų – 13 proc. daugiau nei 2012 metais.

Augimo tendencijas dar labiau gali paskatinti tai, kad Estijos domenų registracijas prižiūrinti institucija „Estonian Internet Foundation“ nusprendė 20 proc. sumažinti domenų registracijos kainas. Domenai galės būti registruojami vienerių, dvejų ar trejų metų laikotarpiui, o registracijos kaina atitinkamai bus 12 eurų (42 litai 39 centai), 23 eurai (79 litai 34 centai) ir 33 eurai (113 litų 84 centai). Šios kainos įsigalios nuo 2014 metų sausio 1 dienos.

Pagal registruotų domenų skaičių tūkstančiui gyventojų, pirmauja Suomija – nacionalinių domenų su galūne .fi tūkstančiui gyventojų tenka 59,7. Antroje vietoje mažai atsiliekanti Estija – 54,4 domenai su galūne .ee. Tuo tarpu Latvijoje domenų su galūne .lv tūkstančiui gyventojų tenka 52,5, Lietuvoje – 51,7 su galūne .lt

Reklama
Įrašas paskelbtas temoje Kita | Other ir pažymėtas , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s