Teisė registruoti „.eu“ domenus – jau ir Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje

European_Economic_Area.svgAutoriai: Mykolas Jakutis, „Metida“ advokato padėjėjas, Inga Lukauskienė, Metidaasocijuota partnerė, advokatė, patentinė patikėtinė

Bet kuris pilietis, bendrovė arba organizacija, esanti Europos Sąjungos šalyse, šiuo metu turi galimybę registruoti aukščiausiojo lygio domenus „.eu“. Tačiau nuo 2014 metų sausio 8 dienos tokią galimybę įgyja fiziniai ir juridiniai asmenys bei organizacijos iš Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių. Tai reiškia, kad tokia galimybė papildomai atsiranda ir tokiose šalyse kaip Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija.

Šis Europos Komisijos sprendimas yra priimtas remiantis „.eu“ reglamento (EC 733/2002) nuostatomis, kurios numato aukščiausio lygio domeno „.eu“ išplėtimą į EEE. Organizacijos, kuri yra atsakinga už „.eu“ domenų registraciją (EURid), generalinis direktorius Marc Van Wesemael savo pranešime sakė, kad Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija nuolat turėjo glaudžių ekonominių saitų su Europos Sąjunga, todėl suteikta galimybė registruoti aukščiausiojo lygio domenus „.eu“ yra natūralus žingsnis į priekį tęsiant tolimesnį tarpusavio bendradarbiavimą.

Metiniai tyrimai parodė, kad aukščiausiojo lygio domenas „.eu“ yra vertinamas kaip patikimas ir pilnavertis domenas. Minėtų šalių gyventojai ir įmonės greitai pajus ir įvertins „.eu“ suteikiamus privalumus, tokius kaip stiprias saugumo procedūras, paprastą valdymą bei patogias duomenų bazes.

Plačiau apie „.eu“ domenų registracijos nuostatas ir sąlygas galite rasti čia.

Reklama
Įrašas paskelbtas temoje Domenų vardai| Domain Names ir pažymėtas , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s